Potvrzení

Potvrzení

Zavřít

Potvrzení

Potvrzení

Zavřít

Registrovat se
Zavřít

Přihlásit se


Zavřít

Interview & Rozhovory

V tomto blogu najdete interview a rozhovory s hráči, poradci a administrátory na našich herních serverech! 

Rozhovor s hráčem Biron

Napsal Mitrixsen 2.8.2019
Zdravim vsechny hrace ! Pro tento rozhovor jsem si opet vybral znameho hrace a YouTubera - Birona! Birona jsem si vybral kvuli tomu, ze na serveru uz neco zazil, venuje se nataceni videi a byl clenem znameho klanu PiGs. Rozhovor ma pres 30 otazek a doufam ze se vam bude libit! Preji vam vsem prijemne cteni!

1. Vítam tě v dnešním rozhovoru, a zároveň bych se ti chtěl poděkovat za to, že jsi přijal moji nabídku pro dnešní rozhovor. Většina z nás tě zná, ale těm co o tobě ješte neslyšeli se prosím představ - kdo vlastne jsi, čemu se věnuješ .

Zdravím, jmenuju se Robin, je mi 19 let, žiju v Praze a už je to 8 let, co se věnuju natáčení videí na YouTube.

2. Studuješ momentálně na vysoké škole nebo už pracuješ?

Momentálně je to cca měsíc, co jsem dokončil střední školu a vzhledem k tomu, že na vejšku jít nehodlám, tak momentálně hledám nějakou práci na částečný úvazek. YouTube sice vydělává dost, ale je lepší mít i jiný zdroj příjmů pro případ, že by se něco pokazilo, což se může na YouTube stát prakticky kdykoliv. Je to pár měsíců, co mi byla na kanále kompletně vypnuta monetizace bez předchozího upozornění a musel jsem čekat 2 tejdny, než mi kanál zkontrolovali, zjistili, že je vše v pořádku a monetizaci mi vrátili.

3. Jakou střední školu máš vystudovanou?

Obchodní akademie, obor ekonomické lyceum.

4. Čemu by ses chtěl v budoucnu věnovat? Máš nějaké vysněné povolání?

Abych pravdu řekl tak netuším. V minulosti jsem pár vysněných povolání měl, ale vždycky mě to po nějaké době přešlo. Zatím si asi prostě najdu nějakou práci na částečný úvazek a do toho se ve volném čase budu věnovat YouTubování.

5. Mimo natáčení videi, máš nějaké koníčky nebo záliby?

Už od dětství mám rád autobusy a celkově městskou hromadnou dopravu, takže se sem tam účastním akcí pořádaných Dopravním podnikem (z jedné takové akce jsem i točil video). Dál se taky dost zajímám o politiku, koukám na sitcomy a samozřejmě mým největším koníčkem je hraní počítačových her. Videa sice natáčím jen z GTA a z Terrarie, ale hraju toho mnohem více.

6. Co za hry momentálně hraješ?

Rozhodně se nedá říct, že bych měl rád pouze určitý žánr her. Za poslední dobu jsem třeba hodně hrál Cities: Skylines, Euro Truck Simulator 2 a Heroes of Might and Magic III a V.

7. Co tě vedlo k natáčení videí na YouTube?

O YouTube jsem se poprvé dozvěděl již v roce 2011, když mi můj starší bratr ukazoval různá vtipná videa. Vzhledem k tomu, že v této době jsem hrozně pařil Minecraft, tak první videa, která jsem na YouTube sám vyhledával, byly různé tutoriály z Minecraftu. Tehdy jsem nejvíce sledoval Bořka a MinecraftBox (dnešní HouseBox) a řekl jsem si, že chci také začít natáčet vlastní videa. Požádal jsem proto bratra, aby mi pomohl založit YouTube kanál, na němž jsem si zvolil "geniální" přezdívku "Borec1222" a začal jsem natáčet videa z Minecraftu. Vzhledem ale k tomu, že v té době mi bylo 11, tak kvalita mých videí byla ve všech ohledech otřesná.

8. Jak reagovali lidé na tvoje první videa? Měli tvoje první videa úspěch?

Samozřejmě, že u videí jsem měl vždy dost negativních komentářů a skoro stejný počet lajků a dislajků, každopádně na to, jak amatérská moje videa byla, tak se našlo i celkem dost lidí, kteří mě podporovali. S některými fanoušky jsem potom i hrál na různých Minecraft serverech. Zhruba po půl roce aktivního natáčení jsem měl cca 350 odběratelů, což pro mě byl v té době samozřejmě ohromný úspěch.


9. Je zde momentálně něco, co bys na YouTube přidal nebo změnil?

Samotných funkcí si myslím, že má YouTube dost. Nelíbí se mi ale na novém vzhledu YouTube to, že se nezobrazují přesné počty lajků, zhlédnutí atd. (místo např. 103 451 se nyní zobrazuje 103 tis.) Přijde mi to jako naprosto zbytečné a pro spoustu lidí demotivující.

10. Koho momentálně sleduješ na YouTube?

Z československých YouTuberů sleduju nejvíc Duklocka, radyho, Agraela, Martina Rotu, Bratříčka a Tartarus Cast. A ze zahraničních sleduju nejvíc PewDiePie, DramaAlert a MrBeasta.

11. Co si myslíš o současné YouTube komunitě? Byla ta komunita tehdy lepší?

To se těžko porovnává. Ono je třeba si uvědomit, že dříve na YouTube nebylo ani zdaleka tolik lidí, jako je nyní. Samozřejmě, že se dnes najde spousta YouTuberů, kteří točí akorát fakové kraviny, ale není se čemu divit, když největší podíl sledujících na YouTube tvoří malé děti a malé děti rády sledují kraviny. Ono jako na tom není nic špatného. Každej, ať si točí a sleduje co chce, přece jen já taky netočím žádné Spielbergoviny. Ale vadí mi, když se YouTubeři, kteří mají ohromnou sledovanost, chovají jako kreténi a dělají jeden průser za druhým. Pak se toho totiž chytají média a v očích veřejnosti to působí, že jsou všichni YouTubeři kreténi.

12. Čeho bys chtěl dosáhnout na YouTube?

Nedá se říct, že bych měl vytyčen konkrétní cíl, kterého chci na YouTube dosáhnout. To, že se mi podařilo překonat hranici 100 000 odběratelů a získat YT button, je něco, o čem se mému 11letému já ani nesnilo. Když jsem na YouTube začínal, tak jsem nevěřil ani, že někdy překonám hranici 1000 odběratelů.

13. Měl jsi někdy chuť na YouTubu skončit a přestat natáčet?

Ještě, když jsem natáčel na svůj druhý kanál Borec2111, tak jeden rok jsem měl období, kdy jsem dost zvažoval, že na YouTube skončím. Ten rok to probíhalo tak, že jsem vždy vydal 1-2 videa krátce po sobě, a poté následovala několikaměsíční pauza, než jsem se odhodlal natočit další video. Zkrátka a dobře mě natáčení videí nebavilo a začínal jsem si myslet, že chuť natáčet se mi už nevrátí. Dopadlo to tak, že když mě po tom roce YouTubování opět chytlo, tak spousta lidí už na mě zapomnělo a moje videa sledovala jen cca dvacetina mých odběratelů. Od té doby se raději vyhýbám dlouhodobějším pauzám a už jsem nikdy ani neuvažoval, že bych s YouTubem skončil. Samozřejmě, že jsem od té doby měl i další období, kdy jsem na natáčení neměl moc náladu, ale už si vždycky říkám, že chuť natáčet se mi dřív či později vrátí.

14. Máš momentálně nějaké plány do budoucna?

Co se týče YouTubu, tak můj momentální plán je rozhodnout se, jak svou tvorbu posunout dál. Už jsem nějakou dobu zaseklej na jednom bodě a je třeba se odhodlat ke změně, která by vyhovala jak mně, tak i mým fanouškům. Momentálně je to tak, že akorát pokračuju furt v těch stejných sériích a nejen, že mě to pomalu přestává bavit, ale podle klesající sledovanosti, to už zřejmě přestává bavit i moje fanoušky. Nemám rozhodně na mysli změnu ve smyslu, že bych přestal natáčet z GTA San Andreas, ale je třeba vymyslet nějaké úplně nové série. Zkrátka a dobře ten kanál oživit, abych se nemusel k natáčení dokopávat a vydávat jen jedno video týdně. Co se týče nějakých dlouhodobějších plánů, tak o těch podle mě nemá smysl ani mluvit. Bůhví, jak to bude za pár let.

15. Proč právě nick Biron?

Tak bylo potřeba vymyslet něco originálního a rozhodně něco, co neobsahuje slovo Borec a čísla. Dlouho jsem dumal, jak bych si měl říkat a nakonec jsem dospěl k tomu, že by to mohl být anagram mého křestního jména Robin. Rozhodoval jsem se mezi několika návrhy, a protože jsem se nemohl rozhodnout, tak jsem se zeptal bratra, který všechny tyto návrhy zkritizoval. Jeho samotného však napadlo právě "Biron", což mi přišlo jako ideální, takže jsem si tak svůj nový kanál pojmenoval.

16. Jak reaguješ na hatery a na negativní komentáře?

Když jsem na YouTube začínal v roce 2011 a ještě jsem příliš neuměl zvládat kritiku, tak jsem si rušil hodnocení na mnoha videích a každej hate koment jsem si bral hrozně osobně. Za ty roky jsem už ale disliky a hate komentáře naprosto přestal řešit.

17. Řekni těm, kteří tě neznají, že co momentálně natáčíš za videa na YouTube?

I přes to, že jednou za čas natáčím videa i z her jako CS:GO, OMSI 2 nebo GTA 5, tak majoritně se zaměřuju na videa z GTA San Andreas a z Terrarie. Z Terrarie natáčím nekomentované kompilace, kde představuji nejsilnější zbraně a brnění ve hře a tato videa jsou spíš určena pro zahraniční publikum. Videa z GTA SA jsou naopak až na některé výjimky v češtině a řekněme, že z této hry jsem za ty roky už natočil všechno možné - let's playe, top 10 kompilace, ukázky módů, parodie, tutoriály. Momentálně se však věnuji nejvíce sérii "Zajímavé Experimenty", kde testuji všemožné šílenosti, které mi fanoušci navrhují v komentářích a zjišťuju, jak se s tím hra vypořádá. Do toho se věnuji i sérii "Víte, že?" kde v každém díle ukazuji různé zajímavosti, easter eggy a glitche a v neposlední řadě jednou za čas natáčím i videa z WTLS, kde představuji nedávno přidané updaty. Dá se říct, že více toho v současné době nenatáčím, ale jak jsem již zmínil, plánuji v co nejbližší době rozjet úplně nové série. Pár nápadů už mám.

18. Kolik času cca věnuješ natáčení videi ?

Poslední dobou to celkem flákám a natáčím jedno video týdně, nicméně když už se k tomu dokopu, tak samotné natočení jednoho videa mi průměrně zabere cca hodinu. Každopádně je třeba se vždy nějakým způsobem připravit (např. zjistit si info o nových updatech na WTLS nebo pročíst komenty od fanoušků a vybrat relevantní návrhy na experimenty). 2-3 hodiny potom zabírá editace a cca hodinu upload na YouTube.


19. Jaký máš názor na youtubery, kteří natáčejí videa z WTLS? Fanny, Zeddy.

Tak samozřejmě jsou to pohodáři, se kterými je radost spolupracovat, a oběma přeju jen to nejlepší. Je velká škoda, že je Zeddy tak dlouhou dobu neaktivní.

20. Se Zeddym jsi zvykl natáčet videa. Jak je to mezi vámi? Plánujete v tom ješte někdy pokračovat?

Tak se Zeddym jsme stále v kontaktu na Facebooku, ale zda-li ještě spolu někdy něco natočíme, to nemůžu potvrdit s ohledem na jeho momentální dlouhodobou pauzu. Hodně lidí se mě právě poslední dobou vyptává, proč Zeddy nenatáčí, a po každé odpovídám, že si dává pauzu na dobu neurčitou. Víc do toho raději zabrušovat nechci, každopádně jsem Zeddymu psal, že by měl podle mě natočit nějaké informační video, kde by vysvětlil, proč nenatáčí a zda-li se má v úmyslu vůbec vrátit.

21. Jak jsi spoznal Zeddyho?

Zeddyho jsem poznal v roce 2012 na WTLS. V té době jsme oba natáčeli ze serveru videa, s tím že Zeddy teprve na YouTube začínal. Jednou ke mně přišel se sawnama v ruce a myslel jsem si, že mě přišel zabít, protože v té době na serveru často zabíjel. Ukázalo se ale, že mě zná, a napsal mi, že kolegy YouTubery nezabíjí. Od té doby jsme se začali bavit a natočili jsme v té době spolu několik videí ještě na můj starý kanál Borec2111. Do teď je jeden náš společný let's play k vidění na tomto kanále (kanál se nyní akorát jmenuje BironTV).


22. Přejdeme ke hře GTA: San Andreas. Jak si se dozvědel o této hře? Jak o singleplayeru tak i o multiplayeru

Singleplayer jsem objevil někdy v 8 letech díky svému staršímu bratrovi, který GTA SA v té době často hrál. Bylo to pro mě něco naprosto úžasného, protože jsem tehdy ještě moc počítačových her neznal. Co se týče multiplayeru, tak ten už si popravdě přesně nepamatuju, kdy jsem prvně objevil, ale vím určitě, že to bylo někdy v roce 2011. Abych ale pravdu řekl, tak první český server, na kterém jsem kdy hrál, nebylo WTLSko. To jsem objevil až na jaře v roce 2012.

23. Čím tě portál zaujal a přiměl tě na něm zůstat?

Originálním herním módem, který je dost podobný singleplayeru, kvalitně udělanými a zábavnými featurami (v té době mi nejlepší přišel kulečník a QUB3D), systémem žebříčků a statistik, který hráče velmi motivuje, a asi nejvíc se mi na serveru líbilo to, že když umřete, tak nepřijdete o peníze, které máte u sebe.

24. Byl jsi členem známeho klanu PiGs, který tenkrát vytvořil Litva. Řekni nám něco o tomto klanu. Proč si se rozhodl si podat přihlášku právě do tohoto klanu?

Hledal jsem kolektiv rozumných hráčů na společné hraní na WTLS a tento klan se mi zdál jako ideální. Ze 4 zakladatelů jsem znal nejvíce Litvu, který se v té době věnoval svým skvělým blogům. Velice mě těšilo, že celé vedení hlasovalo pro mé přijetí, i přes to, že mi v té době bylo pouze 13 let a měl jsem poměrně málo odehraných hodin. Všichni členové byli hrozní pohodáři a dodnes rád vzpomínám na časy, kdy jsme všichni společně hráli za gang Vagos. V profilu mám stále v sekci "O uživateli" zmíněno časové období mého členství.

freeway sraz od klanu PiGs

25. Měl tento klan nějaký cíl?

Tak samozřejmě, že jsme se účastnili clanwarů a pořádali jsme eventy, jako to dělá asi každý klan. Nenapadá mě, jaký jiný cíl, by měl klan mít, než sjednotit hráče, kteří hrají 4fun. :D

26. Jak je to mezi tebou a gangy? Kde ses naučil střílet se sawnama?

Se sawnama jsem se učil tak nějak průběžně při hraní. Sem tam jsem i navštívil servery, které jsou vyloženě určeny pro trénování sawn-off skillu (takové ty servery, kde neopouštíte letiště :D). Samozřejmě dlouhou dobu trvalo, než jsem se to naučil pořádně, ale v době, kdy jsem na WTLS začínal, nebyl sawn-off skill ještě tak rozšířen mezi hráči, jako tomu je dnes. Tudíž i pro mě, jakožto někoho, kdo s nima moc neuměl, byl gang relativně snesitelnej. První gang, jehož jsem byl dlouhodobým členem, byl Da Nang Boys. Pamatuju si na hráče jako Kofein nebo Pick, kteří v té době v Da Nang Boys působili. Hodně aktivní v gangu jsem byl i na s3 krátce poté, co server vznikl. To už bylo v době, kdy jsem se sawnama uměl celkem dost a hrozně mě v té době bavily fighty mezi gangy.


27. Jak v té době fungovali gangy a jak se za tu dobu změnili?

Nepřijde mi, že by se samotný gang systém nějak zásadně změnil. Akorát se změnily cooldowny, hodnosti a způsob posilňování územek. Co se týče komunity hráčů v gangu, tak samozřejmě je naprosto jiná, než byla za mých časů. Spousta hráčů holt přestalo hrát a spousta naopak začlo, takhle to prostě funguje a nepříšluší mi posuzovat, zda-li je dnešní komunita horší či lepší, než byla před lety. Jak jsem ale již zmínil, dneska už je to tak, že skoro každej gangster umí se sawnama, tudíž nováčci to v gangu nemají lehké. Mnohem častěji se navíc v gang figtech používají miniguny a rpgčka, které tu atmosféru celkem kazí.

28. Jak trávíš svůj volný čas na WTLS? Chodí za tebou hráči, a žádají tě o fotku/podpis/společné video?
Čas na serveru jsem za ty roky už trávil všelijak. Většinou si najdu nějakou aktivitu, které se pak věnuju tak dlouho, dokud se nedostanu alespoň mezi top 7 hráčů. Poslední dobou nejvíce hraju na s4, kde se věnuju své organizaci, skoro každý den se zapojuju do QUB3D soutěže, kupuju stánky, fotím snímky v SF a sem tam zajdu i do gangu. Samozřejmě se často stává, že mi nějaký hráč napíše, že sleduje moje videa a případně se i zeptá, kde momentálně jsem, aby se se mnou mohl na serveru vyfotit. Když zrovna nejsem bombardovanej 10ti různejma zprávama nebo neřeším něco v organizaci, tak na zprávy odpovídám a nemám problém počkat na nějakém místě, aby se se mnou mohl hráč vyfotit.

29. A co hazard na WTLS? Vydělal sis už nějaké peníze pomocí hazardu?

V podstatě žádné. Výjimečně si jdu zahrát poker nebo blackjack, ale nikdy nehraju o velké částky. Třeba takovou loterii nehraju nikdy.

30. Máš nějaké oblíbené akce od hráčů? (Tuning srazy, hitman, apod.

Tuning srazy jsem před lety navštěvoval často, každopádně dneska už se celkově těhle akcí od hráčů moc neúčastním. Největší akce se pořádají na s1, kde já momentálně aktivně nehraju, protože se mi nelíbí, že tam stále funguje stará verze 0.3.7. Na s4 jsem si zatím všiml jen jednoho tuning srazu (který jsem bohužel nestihl) a kalby v ELDzejově domě. :D

31. 2.4.2018 ses stal pomocníkem. Pokud se nepletu, tak post pomocníka ti byl nabídnut. Proč si se chtěl stát pomocníkem?

Post pomocníka mi nabídl nějaký administrátor (nepamatuju si už popravdě, který to byl). Vzhledem k tomu, že to bylo v době, kdy jsem byl na serveru velmi aktivní, tak jsem si řekl, že si to tedy vyzkouším. Když už jsem byl online tak často, tak jsem aspoň sem tam odpovídal hráčům na otázky ohledně serveru. Po určité době jsem ale aktivně přestal hrát, a tak mi pomocníka opět sebrali. :D

32. Jaký máš názor na hlavního manažéra - niCe?

Skvělej člověk, kterej má můj upřímnej respekt za to, jak skvělej server vytvořil a stále ho i po těch letech baví pravidelně přidávat updaty. Oceňuju, že mi vždycky rychle odepíše na zprávy, i přes to, že denně musí řešit spousta jiných věcí.

33. Kdybys mohl, tak co bys změnil na WTLS?

V /stats bych nahradil tlačítko Zrušit tlačítkem Zpět a přidal bych nové gangy (na venkově). Nic jiného mě nenapadá.

34. Co ty a blogy? Pokud se nepletu, tak v minulosti jsi psal básničky a názory. Později jsi založil blog Autentické citáty hráčů na WTLS. Co tě k tomu vedlo? Proč ses rozhodl začít psát blogy?

První blog už popravdě přesně nevím, proč jsem zakládal. Myslím, že mě inspirovali jiní tehdejší bloggeři. Navíc to byla pokud vím právě ta doba, kdy mě natáčení videí vůbec nebavilo a hledal jsem jinou aktivitu, které bych se věnoval. Začal jsem tedy s názorama/příběhama a časem mě napadlo psát básničky. Nevím už proč, ale prostě mě to jednu dobu bavilo a přišlo mi to originální. Navíc podle ohlasů se to líbilo i čtenářům, za což jsem byl velice rád. Když už jsem nevěděl, o čem psát básničky, tak jsem hledal nějaký další nápad na blogy a vzhledem k tomu, že jsem byl v té době fanouškem dnes už neaktivní FB stránky "Autentické citáty", tak jsem si řekl, že bych mohl udělat něco na podobný způsob, akorát by se to týkalo hráčů na WTLS. Opět tento blog sklidil ohromný úspěch a velmi mě mrzí, že z nějakého důvodu se již ty citáty ve formě obrázků nezobrazují. Asi přestala fungovat ta stránka, kam jsem ty obrázky uploadoval.


35. A co rozhovory? Četl jsi už nějaké?

Ano, jednou za čas si nějaký přečtu.

36. Na webu jsi se registroval 10.6.2012. Jaký máš názor na web portálu? Jak se za tu dobu web změnil?

Za ty roky šla kvalita webu prudce nahoru a momentálně jsem s ním ve všech ohledech nadmíru spokojen. Nejvíc se mi líbí herní mapa, kvíz, žebříčky a hlasování. Už jen to, že zde můžete přidávat videa, screenshoty a novinky, zakládat blogy a psát přes web do herního chatu, jsou skvělé vymoženosti.

37. Jak vidíš budoucnost portálu?

No hlavně doufám, že portál vydrží co nejdéle a niCe bude nadále bavit přidávat nové updaty.

Tak Birone, tady tento rozhovor ukončím. Ješte jednou bych se ti chtěl poděkovat za to, že sis našel čas pro tento rozhovor. Chtěl bys na závěr něco sdělit našim čtenářum?

Nejsem fanda motivačních citátů, takže snad na závěr řeknu jen, že všem děkuju za přečtení a užívejte prázdnin. :)

Děkuji moc za přečtení rozhovoru! :)
Komentáře (7) Líbilo se (39) Zhlédnutí (937)

Komentáře (7)

Sheikh Sheikh
Level 78 6.8.2019 04:26
Translate? xD
Tonko0125 Tonko0125
Level 31 4.8.2019 13:13
Pekne like no fakt ma mrzy čo sa stalo ZeDDy nenatača a to vyšlo aj kasino a on to nentočil D :) no uvidime možno sa raz vraty D :) Biron je top D :)
Kilijan Kilijan
Level 86 3.8.2019 16:57
Rozhovor s hracem Ahmad pls
Mitrixsen Mitrixsen
Level 87 3.8.2019 14:49
Diky moc hosi :)
Elthei Elthei
Level 114 3.8.2019 10:07
Tak Birona jsem tu necekal :D
Dobre poctenicko ;)))
Darmoon Darmoon
Level 7 2.8.2019 20:52
Wow super rozhovor. Teším sa na ďalšie ak nejaké budú.
Franta72 Franta72
Level 129 2.8.2019 14:30
Pěkný rozhovor.

Post pomocníka mi nabídl nějaký administrátor (nepamatuju si už popravdě, který to byl).
Myslím, že jsem to byl já :D

Nedávní přispěvatelé

Gibs Poslední příspěvek
Rozhovor s hráčem Pastafree!

Populární blogy

FandovoCHVILKY
FandovoCHVILKY

Zdravím, v tomto blogu najdete moje chvilky.

Poslední příspěvek
SOUTĚŽ 1000RPG A FT AUTO! - 1000RPG FT...
Franta72's blog
Franta72's blog

Pořadatel akcí na S1

Poslední příspěvek
Czech Sawn-Off Games 2020
Pepiho párkové akce
Pepiho párkové akce

Dvacetiletý Franta, který se snaží...

Poslední příspěvek
Soutěž o 14,999,997$ a pár blbostííííí