Confirmation

Confirmation

Close

Confirmation

Confirmation

Close

Register
Close

Login


Close

Karlosovy žvásty

Kecy o všem možném i nemožném... 

SA:MP na Linuxu

By karlosss 16/07/2019
Tož jsem zas jednou po delší době neměl co dělat, a jelikož mě přestalo bavit i porno, tak jsem si zas chtěl zahrát SA:MP. Jelikož ale nedisponuji spolehlivě nejdražším a nejhorším operačním systémem všech dob, tak instalace nebyla úplně přímočará. Ale dá se to v pohodě zvládnout. Nemyslím si, že je tu nějaká extra velká linuxová komunita (když nepočítám sebe, asi i jeden člověk bude moc), každopádně stejně se podělím, jak rozběhat SA:MP na Linuxu. Při nejhorším si tenhle příspěvek přečtu sám, až dostanu za pár let znovu nápad si SA:MP nainstalovat. Distribuci používám Arch, ale nemyslím si, že to bude mít nějaký zásadní vliv.

Se vším pomůže PlayOnLinux (www.playonlinux.com/en), což je nástroj na správu windowsích aplikací provozovaných pod Linuxem. Na nižší úrovni to provozuje Wine, což je udělátko, které překládá windowsí systémová volání, aby jim rozuměl linuxový kernel. Pohoda, taky nevím, o čem mluvím.

Potom je potřeba někde splašit instalačky GTA:SA (verze ze Steamu padá, a to i pod Windows, je dobré sehnat jinou) a SA:MP. V PlayOnLinux se potom dá všechno jednoduše naklikat. Všechno jde dobře až do té doby, než hru zkusíte spustit. Poslepu (ano, nic není vidět) je potřeba vlézt do nastavení a nastavit jakékoli rozlišení - z nějakého důvodu se zdá, že výchozí je něco jako 10 x 10 pixelů - vlevo nahoře je malý černý čtvereček. Podle vygooglených screenshotů se dá zjistit, kolikrát je třeba zmáčknout šipky nahoru a dolů, aby se doskákalo na správnou položku. Potom se stane kouzlo a hra začne fungovat úplně normálně.

Z nějakého divného důvodu mi na stejném stroji hra běhá lépe než v dobách, kdy jsem na něm měl Windows.

A to je všechno. Omlouvám se za nudné čtení, jako omluvu posílám něco zábavnějšího:
Comments (2) Likes (6) Views (47)

Comments (2)

JazeX JazeX
Level 74 18/07/2019 08:02 AM
Linux komunita tu je :P
Kokes Kokes
Level 48 16/07/2019 09:45 PM
Už vím co budu dělat večer....Poslouchat pohádku :)

Recent contributors

Popular blogs

The Player Guide
The Player Guide

Usefull info and guides for new and experienced...

Latest post
CEO Organizations
Interviews
Interviews

Interviews with players, helpers and...

Latest post
More interviews?
Photos With niCe
Photos With niCe

The completely fictional adventures...

Latest post
Summer at the beach !