Spooky halloween to all players! Click here to hide this message.

Confirmation

Confirmation

Close

Confirmation

Confirmation

Close

Register
Close

Login


Close

News

Zrušení českého SA-MP fóra

Zrušení českého SA-MP fóra

Posted niCe 7 years ago

sa-mp.com: Dnes došlo ke zrušení českého fóra na oficiálním SA-MP fóru na adrese sa-mp.com. Stejně jako fóra pro některé další jazyky, i české fórum obsahovalo příliš málo příspěvků a proto bylo rozhodnuto o zrušení těchto nevyužívaných fór. V části pro fóra v jiných jazycích tak zůstalo pouze holandské, španělské, francouzské, německé, ruské, portugalské a rumunské fórum. U světových jazyků je to pochopitelné, ale zaráží fakt, že i rumunští hráči byli schopni jejich fórum využívat aktivněji, než čeští hráči svoje české fórum. Česká SA-MP komunita je přitom relativně velká, jedná se odhadem o přibližně 8 tisíc aktivních hráčů. Je tedy velká škoda, že na oficálním SA-MP fóru nyní není k dispozici české fórum, protože v něm byly informace, které se jinde najít nedají - informace k updatům SA-MP, reklama na české SA-MP servery a podobně. Většina českých hráčů, kteří se nezabývají programováním v jazyce PAWN, totiž běžně nenavštěvuje diskuzní fórum pawno.cz, které využívá nejvíce členů české SA-MP komunity, ovšem spíše se jedná o programátory a majitele SA-MP serverů.

629 views

Comments (8)

25023 Seky
Level 109 02/12/2012 05:34 PM
kkti
48 JessieJames
Level 153 28/10/2012 12:08 PM
me to tu bavi ale :D
Jestli jsem tohle spravne pochopil, tak ty jsi moc nepochopil ten clanek:) Nebude se rusit forum tady, na gta-multiplayer.cz. Zrusilo se na sa-mp.com, protoze nebylo vyuzivano.
30092 whot
Level 7 28/10/2012 07:19 AM
me to tu bavi ale :D
10392 Scorpion
Level 80 26/10/2012 10:39 PM
Mě ani nenapadne, zajít někam jinam. Je to přesně tak, jak píše Jessie. Prostě tady je to všechno přehledně napsáno, když někdo něco neví tak se zeptá. Docela mě udivilo, že Rumuni jsou aktvinější než my, na sa-mp.com jsem byl asi jen jednou. A ještě jak psal Jessie, a(t to fórum přesunou sem, alespoň by byla větší návštěvnost :D
742 Stevo
Level 90 26/10/2012 08:56 PM
Jessie pravda ja tiež nechodím nikde inde pretože si myslím,že všetky dôležité informácie o samp sa dozviem tu a teraz keď novinky môžu už pridávať aj hráči je množstvo informácii väčšie čo je super ja dokonca ani nehľadám nové info o gta v a to ma to fakt zaujíma ale viem,že keby niečo nové vyšlo hneď by to tu bolo.
48 JessieJames
Level 153 26/10/2012 08:01 PM
Tak jsem nad tim trochu bolestive premyslel a rikam si, proc u nas hravalo dost techto hracu. A celkove na \"evropskych serverech\". Asi tim, ze nemaji moc kvalitnich vlastnich a k tomu nemaji zadne informace.

Proto mozna chodi na toto forum, aby se alespon neco dozvedeli.

Nejsem zbehly v rumunskych serverech a webech o SAMPu, ale u nas tech hracu dost bylo, je a bude. V ty umere rozhodne nehraje tolik CZ/SK hracu na rumunskych serverech.

Proste mi z toho treba zrovna u nich plyne, ze nemaji dostatek serveru, ne-li obecnych informaci. Proto vyuzivaji toto forum.

U nas maji informaci o SAMPu dost, je tu hodne serveru, webu a blogu (ikdyz vesmes zkopirovanych a stupidnich). Ale je to tu. Tak asi nemaji zajem chodit jinam, kdyz to, co potrebuji, zjisti.

Btw to CZ forum muzou presmerovat sem :D:D:D
1 niCe
Level 270 26/10/2012 07:53 PM
Je to tak jak pises, ale docela me zklamalo, ze i Rumuni jsou schopni to jejich forum vyuzivat a my jsme svoje ceske forum takhle zahodili.
48 JessieJames
Level 153 26/10/2012 07:48 PM
U nas je to jiny mi prijde. Tady hraci chodi maximalne na weby "svych" serveru a jsou asi vubec radi, ze si prectou novinky. Sam to vidim, kdyz se furt nekdo na serveru na neco pta a to je tu registrovan X mesicu. Pritom je to v sekci o updatech uz par dni. Proste nesleduje.

Co pak chtit po hraci, ktery nesleduje novinky a udalosti na svem oblibenem webu k serveru, kde ma treba premko, venuje mu hodne casu a penez?

Tezko bude mit cas na nejaky forum o SAMPu, byt je oficialni.

Je to o pristupu hracu a uzivatelu. Beru to obecne, co jsem casem pochytil. Samozrejme, ze ta cast, ktera toto forum vyuzivala, je pravem zklamana. Nedivim se jim.

Mozna je to taky tim, ze treba u nas na webu maji hraci dostatek informaci o vsem a pokud ne, muzou se na cokoliv zeptat. Jestli je na jinych webech podobna uroven, to nevim:) Proto nemusi chodit nikam jinam.

A pawneri maji, jak psal niCe, vlastni web, resp. forum. Mozna to je taky duvod, proc CZ/SK hraci nemaji duvod chodit na toto forum...